info@vayetur.com

0850 308 66 54

0541 902 42 29

Sıkça Sorulan Sorular | Vaye Tur

Alınan son kararlarla toplum sağlığını korumak adına aşı olmadan uçakla seyahat etmek isteyenlere şehirlerarası uçuşlarda da PCR testi zorunluluğu getirildi. Uçuşlardan önce biletinizi alırken mutlaka HES kodu bildirmeniz gerekiyordu. Yapılan yeni düzenleme ile artık HES kodu ile birlikte aşı olmayanlar negatif PCR testi sonucunu göstermesi gerekiyor. Yine tek doz aşı yaptıranlar da negatif sonuçlanmış PCR testi ile uçağa binebilir. Yurt dışına seyahat edecek yolcuların gidecekleri ülkelerde negatif PCR testi isteniyorsa mutlaka covid-19 testi yaptırmalı ve sonucun negatif olması halinde uçağa binmelidir. Bazı ülkeler de aşı olmadan ülkeye girişin mümkün olmadığını bildirdiği için bu ülkelere giderken mutlaka aşı olduğunuza dair belgelerinizin yanında bulunması gerekmektedir.

Otellerin pek çoğu koranavirüs önlemi aldı ve oteller güvenli turizm sertifikasıyla hizmet veriyor. Turizm çalışanlarının birçoğu aşılanmış ve gerekli eğitimleri alarak hizmet vermeye hazırlanmıştır. Otellere rezervasyon yaptırırken mutlaka HES kodu bildirilmesi zorunlu olsa da aşı olma zorunluluğu bulunmuyor. 

6 Eylül itibariyle toplu alanlara girişlerde ve şehirlerarası seyahatlerde uygulanacak olan aşı olmayanlara yönelik PCR testi zorunluluğu başladı. Seyahat etmeden 48 saat öncesine kadar PCR testinin yaptırılmış olması isteniyor. Yani şehirlerarası seyahat için yaptıracağınız test 2 gün geçerli olacaktır. Eğer covid geçirdiyseniz ve bu nedenle aşı olamadıysanız en fazla 180 gün geçmiş olması gerekiyor. İyileşmeniz üzerinden 180 günden fazla geçtiyse ve aşı olmadıysanız seyahat etmek için PCR testi yaptırmanız gerekmektedir.

1 Temmuz itibariyle Türkiye normalleşme sürecine girmiş ve seyahat yasakları kalkmıştı.  Aşı olunup olunmamasına bakılmaksızın dilediğiniz şehirden dilediğiniz şehre HES kodu ile istediğiniz saatlerde özel aracınız ya da toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edebiliyorduk. Ancak yapılan yeni düzenleme ile 6 Eylülden itibaren şehirlerarası yolculuklarda aşı olmayanlara zorunlu PCT testi uygulaması getirildi. Şehirlerarası seyahatlerden önce negatif sonuçlanmış PCR testi ile uçak ve otobüslerle yolculuk yapılabilicek.

Hızlı İletişim

Vaye Tur

Vaye tur, genç ve dinamik kadrosuyla, 
müşteri memnuniyetini ön planda tutarak,hizmetlerini sürekli iyileştirmeyi ve geliştirmeyi misyon edinmiş ve sizlere en iyi hizmet kalitesini,güveni, memnuniyeti, istikrârı ve kurumsallığı vâdetmektedir.
Vaye tur ekibi olarak başarıya giden yolda fikirlerimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.
 
Kısa zamanda turizm sektöründe önde gelen kurumsal acentalarından olmayı ve turizme farklı soluklarla renk katmayı amaç edinerek, çıktığımız bu yolda, geçmişte gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda almış olduğumuz olumlu sonuçlarla ve siz değerli misafirlerimizin memnuniyet içeren geri bildirimleri ile günbegün büyümeyi ve daha iyiye ilerlemeyi hedeflemekteyiz.

Değişen şartlar ve sektörel trendleri günü gününe takip eden personel kadromuz müşterilerine dâimâ yepyeni hizmetleri sunarken hatırlanmaya değer ve benzerleri arasında ayırt edilebilen organizasyonlarıyla her zaman ilklere imza atmayı görev edinmiştir.

Siz değerli misafirlerimizi kendimize bir dost olarak görmekte ve bu doğrultuda vermiş olduğumuz hizmetlerde ekibimizle birlikte tüm seyahâtlerinizde hizmette mükemmeliyeti yakalamak temel amacımızdır. Hizmetlerimizi kalite yönetim sistemi çerçevesinde en üst seviyede tutmayı ve siz değerli dostlarımızın tavsiyeleri ile sürekli geliştirerek seyahatlerinizin başında ve sonunda dost kalabilmeyi benimsemişizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Telefon
WhatsApp